PIES ASYSTUJĄCY

Vectra wspólnie z Fundacją DogIQ ogłasza możliwość składania aplikacji o otrzymanie psa asystującego przez osoby niepełnosprawne. Czworonożny przyjaciel przeszedł już etap szkolenia i czeka na swojego opiekuna lub opiekunkę.

Pies asystujący zostanie przekazany nieodpłatnie osobie, która zgłosi chęć jego posiadania i będzie spełniała wymagane kryteria. Aby czworonożny przyjaciela trafił do osoby aplikującej musi mieć ona ukończone 16 lat, posiadać orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności, być aktywną (uczyć się lub pracować zawodowo), a także posiadać odpowiednie warunki finansowe, aby móc zapewnić psu utrzymanie.

Projekt związany ze szkoleniem psich asystentów realizowany przez Vectrę we współpracy z Fundacją DogIQ ma kilkunastoletnią historię. Do tej pory firma przekazała 5 psów, w tym 3 psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami ruchu, pierwszego w Polsce psa sygnalizującego dźwięki dla osoby niesłyszącej oraz psa terapeutycznego dla dziecka z Zespołem Downa. Psy na co dzień towarzyszą swoim opiekunom i opiekunkom, ułatwiając im aktywne życie, rozwijanie nowych pasji, umiejętności i dając im nieocenione poczucie bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane chęcią otrzymania psa asystującego powinny skontaktować się z Fundacją DogIQ, pisząc pod adres mailowy: kontakt@dogiq.info. Formularz zgłoszeniowy będzie można składać w terminie do 30 czerwca 2017 roku. Przesłane zgłoszenia będą weryfikowane przez specjalistów z Fundacji DogIQ i analizowane pod kątem wymagań.

Więcej szczegółów odnośnie pracy psa asystującego z osobą niepełnosprawną uzyskacie Państwa na stronie www.dogiq.org.pl a także www.vectra.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/projekt-dogiq