Niepełnosprawnik zaprasza

Już od pięciu lat Niepełnosprawnik prowadzi audyty miejsc publicznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach audytów badane są sklepy, kina, restauracje, biblioteki, salony kosmetyczne, szkoły, hotele, zakłady krawieckie i inne miejsca niezbędne dla każdego w codziennym życiu…

Niepełnosprawnik jest jedyną tego rodzaju bazą danych w Polsce. Znajdują się w nim tylko te miejsca, które dostępne są dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji. Informacje udostępnianie są w postaci strony www w trzech językach: polskim, angielskim, rosyjskim. Strona dostępna jest w kilku wersjach skontrastowanego tekstu, odczytywana jest przez syntezatory mowy, daje możliwość powiększania czcionki. Informacje o obiektach przedstawiane są w postaci prostych piktogramów lub pełnej, tekstowej informacji.

Fundacja TUS stale pracuje nad modernizacją Niepełnosprawnika. Pod koniec lata zaprezentowana zostanie nowa wersja bazy danych i nowy, prostszy interfejs do obsługi przez osoby z niepełnosprawnościami. W przyszłości planowana jest wersja mobilna dostępna za pomocą telefonów komórkowych. 

Jeśli planujesz wyjazd do Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania zajrzyj do internetowej bazy danych i zdobądź informacje o dostosowaniu obiektów użyteczności publicznej do potrzeb różnych grup osób niepełnosprawnych. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze stroną